Przejdź do treści

Podróż po szczęście

Podróże dokładnie odzwierciedlają to co mamy w sobie, nasza optyka jest różnorodna, im dłużej gdzieś jesteś tym bardziej przyciągasz to co aktualnie nosisz w sobie. To co aktualnie potrzebuje najwięcej uwagi. Każda podróż jest niezwykle różnorodna, piękne widoki, wschody i zachody słońca, a pomiędzy życie? Co widzisz?

Ludzi, naturę? Co słyszysz?

Co czujesz?

Zapachy, odczucia pojawiające się z ciała?

Co myślisz?

Oceny?

Sposób w jaki patrzysz na świat, to co widzisz, to co przyciąga twoją uwagę jest Twoją perspektywą.

Wszystkie problemy, które chcesz zostawić za sobą, zabierasz w tę podróż.

Wszystkie toksyczne relacje, myślisz, że zostawiasz za sobą, a tym czasem na drugim końcu świata, one znowu Cię dopadają. Jak to możliwe?

To Twoja energia, Twoja lekcja, gdziekolwiek się nie udasz, będziesz dalej przyciągać to, co potrzebuje przepracowania. Ucieczka jest iluzją.

Tak więc, co widzisz?

Wierzysz w przypadki, w zbiegi okoliczności?

Ja nie. Uważam, że wszystko co się dzieje, jest powiązane z naszą energią. Przyciągamy podobne, przyciągamy to co potrzebuje uzdrowienia.

Skąd wiem?

Sama tego doświadczyłam, podobnie jak Ludzie, których poznałam.

Dużo podróżuję, spotkałam wiele niezwykłych osób, każda czegoś szuka: sensu, spełnienia, powołania, szczęścia. Wszystko sprowadza się do jednego, chcemy czuć się potrzebni. Wszyscy chcemy czuć, że nasze ?tu i teraz? jest dokładnie ?tym” „tu i teraz?, które nas definiuje.

Tymczasem, całe życie to droga; pod górę, z górki, z lękiem przed przepaścią, z głową w chmurach, z kąpielą w wodospadzie czy w rynsztoku, bywa i tak, i tak.

Podróżując po Azji przez 7 miesięcy poznałam wiele ciekawych osób. Były to osoby z różnych zakątków świata. Bez względu na miejsce pochodzenia, każda z nich szukała szczęścia. Zauważyłam jak wiele ich łączy, otóż problemy od których uciekali, wyjeżdżając nierzadko na drugi koniec świata, nadal ich dotykały.  Niby nowe relacje, a problemy te same. Już po kilku moich pytaniach, otwierali oczy ze zdumienia, bo nagle zdawali sobie sprawę, że problem jest w nich samych i nie są w stanie od niego uciec. Zastanawiałaś się nad swoimi schematami?

Zastanawiałaś się nad swoimi doświadczeniami?

Doświadczenia? Jak one się pojawiają?

Pojawiają się same, czy my je przyciągamy?

My je przyciągamy bezpośrednio lub pośrednio, w różnorodnych postaciach, rozmaitych smakach, raz miękkim raz szorstkim dotyku. Różnie je postrzegamy, tak się dzieje, ponieważ mamy różne lekcje życiowe i one wypełniają się przez doświadczanie właśnie takich sytuacji. Zasada jest jedna ? zawsze mamy wolny wybór.

Naszym wyborem jest nasza optyka, sposób w jaki bierzemy te sytuacje, co z nimi robimy dalej.

Czy zakładamy buty ofiary czy płaszcz supermana?

Zakładamy kolejne maski czy wręcz przeciwnie zaczynamy je zdejmować?

Wszystko to robimy świadomie, czy wręcz przeciwnie?

Poddajemy się nurtowi, oceniamy analitycznie czy obserwujemy z ciekawością, wychodzimy wydarzeniom naprzeciw, a może wycofujemy się?

To wszystko jest nasz wybór. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Wszędzie jest potencjał lub czarne dno, jest też wiele kolorów po środku, dokładnie tak, jak w podróży.

A Ty na co zwracasz uwagę będąc w podróży?

Najlepszym przykładem takiego stanu i różnorodnej perspektywy jest Bali. Piękna wyspa, ale też brudna, bogata, ale też biedna, ciekawa, ale może być też nudna, jak wszystko w życiu.

Co widzisz? Piękne krajobrazy, czy śmieci pod nogami?

Ciekawych ludzi, czy żebrzących ludzi? Chcesz im pomóc, czy raczej ich skrytykować?

Czujesz się częścią tych wydarzeń czy raczej stoisz obok?

Poobserwuj siebie i swoją perspektywę, jak patrzysz na świat, z radością i zaciekawieniem czy oceną, pogardą, znudzeniem, a może i tak, i tak i z pewnością jeszcze inaczej.

Poobserwuj, zapisz swoje obserwacje, dokładnie takie jakie są, a zobaczysz jak wiele możesz się o sobie dowiedzieć. Jaką widzisz perspektywę?

Jaką perspektywę chcesz zobaczyć?

Co stoi na Twojej drodze?  

Zapraszam Cię do udziału w bezpłatnym mini Kręgu Kobiet online Sięgnij PoMoc, będzie to wyjątkowa przestrzeń do rozpoczęcia obserwacji własnych schematów, zarówno tych wspierających jak i tych ograniczających.

Będą to 3 bezpłatne spotkania online w czwartki 10, 17, 24 stycznia godz. 20.30-22.00.

Czego możesz się spodziewać:

  • Będzie to dobry czas dla Ciebie w bezpiecznej przestrzeni (wszystko czego potrzebujesz: to stabilne łącze, pomieszczenie, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał, 1,5 godziny uważności)
  • Osadzenia w ?tu i teraz?, bezpieczna podróż w głąb siebie w zgodzie z Twoimi granicami
  • Poznania różnych perspektyw w temacie relacji oraz sprawdzenia własnej perspektywy
  • Popracowania z tym, co mnie wspiera oraz ogranicza w sięganiu po wewnętrzną Moc

Zapraszam Wszystkie Kobiety, które:

  • Są gotowe do odkrywanie siebie w bezpiecznej przestrzeni
  • Chcą spojrzeć na swoje życie z dystansu
  • Poszukują odpowiedzi na pytania: Kim jestem? Po co tutaj jestem? Co dalej?
  • Mają potrzebę dzielenia się sobą z innymi kobietami w bezpiecznej i kameralnej przestrzeni swojego domu przed ?komputerem? ?

Dostępne tylko 4 miejsca! Zapraszam do zapisów

magdalena.wiatrowska@familypower.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.